نکات لازم برای سفرخارجه از کشور

نکات لازم برای سفرخارجه از کشور

بسیاری از خانواده در ایام مختلف سال به سفرخارجه از کشور می روند . برای اینکه این سفر به یاد ماندنی تر شود و همراه با آرامش باشدیک سری از نکات را باید در این سفرخارجه مد نظر قرار داد و رعایت کرد.اصولا اقامت در این سفرها مدت کوتاهی هست و نیاز هست تا برنامه ای دقیق برای آن ریخت تا به تمام آنها برسیم و از سفرخارجه خود لذت ببریم،با ما همراه باشید و این نکات را مورد توجه قرار دهید:
۱٫ مدت اقامت‌تان را در سفرخارجه طولانی نکنید واگر چنین برنامه‌ای دارید، برای داشتن مسکن جداگانه اقدام کنید.اگر برای اجاره مسکن مشکل مالی دارید چاره‌ای نیست جز اینکه مدت اقامت راکوتاه‌مدت در نظر بگیرید.
۲٫ قبل از سفر نزد پزشک برویدوداروهای لازم را از داروخانه بگیرید چون اگر در سفر خارج از کشور دارویی را تمام کنید هیچ داروخانه‌ای بدون نسخه به شما دارو نمی‌فروشد. حتما قرص‌ها رابشمارید و کمی هم داروی اضافه‌تر همراه‌تان باشد.
۳٫ حتما کتاب زیاد بخوانید و سعی کنیداطلاعات‌تان را در مورد کشوری که به آن سفر کرده‌اید و بستگان‌تان در آن اقامت دارند، بالا ببرید. به اخبار روز توجه داشته باشید و در جریان تحولات وموضوعات اطراف‌تان قرار بگیرید.
۴٫ نکات منفی و غمگین زندگی‌تان رابه همراه خود به خانه دیگران نبرید. غر نزنید. خیلی اظهارنظر نکنید. برای پر کردن اوقات فراغت خاطره بنویسید.
۵٫گوش‌هایتان راروی خیلی از مسائل ببندید. رازهای کوچک را از این خانه به آن خانه نبرید. در مسائل خانوادگی فرزندان‌تان دخالت نکنید. حتما عروس‌ را به چشم دختر و داماد را به چشم پسرتان ببینید. از جوان‌ها توقع نداشته باشید زودتر از موعد تجربه کافی داشته باشند. قبول کنید که دنیا تفاوت کرده است.
۶٫ برنامه‌ای برای پیاده‌روی روزانه داشته باشید.ازهوای آزاداستفاده کنید.
۷٫ در صورت امکان شیک و تمیز‌تر از قبل باشید. بستگان دوست دارند شما را سرحال، مرتب و شادتر از قبل ببینند.
۸٫ آب زیاد بنوشید چون به شادابی شما کمک می‌کند. در هر خانه‌ای پارچ آب در نزدیکی خودتان داشته باشید و آن را مورد استفاده شخصی قرار دهید.
۹٫ در طول روز طوری برنامه‌ریزی کنید که زیاد در دست و پای بستگان تان نباشید و خودتان برنامه‌ای مستقل ترتیب دهید.
۱۰٫ نزد هر کدام از بستگان به اندازه مساوی بمانید و یکی را بر دیگری ترجیح ندهید. آنها نباید احساس کنند که در این زمینه بین شان تبعیض قائل شده‌اید.
۱۱٫ وابسته نشوید. همیشه تعلقات و وابستگی‌هایتان را به‌طور مثبت نزد خودتان نگه دارید و هیجانات عاطفی زیادی از خودتان بروز ندهید. زیاد گریه نکنید.
۱۲٫طول سفر را طوری در نظر بگیرید که وقتی از پیش‌شان رفتید بگویند جایش خالی است؛ نه اینکه اینقدر اقامت‌تان طولانی شود که بگویند خوب شد بالاخره رفت سر خانه و زندگی خودش!
۱۳٫ یک تلفن همراه اعتباری تهیه کنید و در کشور مورد نظر در کیف‌تان داشته باشید.
۱۴٫ یک دفترچه کوچک با تمام آدرس‌ها و تلفن‌های ضروری در کیف‌تان قرار دهید. بعضی وقت‌ها زمانی که بیرون از خانه هستید خیلی به دردتان می‌خورد.
۱۵٫ با چمدان سنگین سفر نکنید و کم‌کم فرزندان‌تان را عادت دهید که سوغاتی‌هایشان را برای اقوام پست کنند و در چمدان شما قرار ندهند چون همیشه امکان زمین خوردن شما با بار سنگین وجود دارد و به این ترتیب مزاحم سایر همراهان می‌شوید. اگر مرتب سفر می‌روید چمدان‌هایتان را هر چند سال یک‌بار عوض کنید و با چمدان کهنه راهی سفر نشوید.
۱۶٫ قبل از سفر به تاریخ انقضای پاسپورت‌تان توجه داشته باشید و در صورت لزوم آن را به موقع تمدید کنید.
قبل از سفر به تاریخ انقضای پاسپورت‌تان توجه داشته باشید
۱۷٫ بالاخره قبول داشته باشید که این وضعیت مهاجرت و جدایی از فرزندان فقط مشکل شخصی شما نیست و در قرن بیست و یکم، دنیا به سمتی می‌رود که در همه قاره‌ها ملیت‌های مختلف می‌توانند دوستانه در کنار هم زندگی کنند.
۱۸٫ اگر می خواهید در زمینه سفر یک ایرانی به کشوری خارجی و مشکلات خانوادگی اش فیلمی را ببینید، «گذشته» را انتخاب کنید. در این فیلم احمد در ابتدا تصمیم می گیرد در هتل اقامت کند اما بعد تصمیمش عوض می شود، در خانه همسر سابقش می ماند و مشکلاتی را تجربه می کند.

«
»

بدون نظر (اولین نظر را وارد کنید)