وضعیت تیم های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا

وضعیت تیم های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا

بر این اساس تیم هایی از امارات، قطر، عربستان و ازبکستان، با چهار تیم ایرانی(درصورت رسیدن نفت به بازی های گروهی) هم گروه شدند که در این مطلب به بررسی وضعیت کنونی آنها در لیگ های داخلی شان می پردازیم:

عربستان: الهلال، الاهلی، الاتحاد(در صورت پیروزی در پلی آف)، النصر

الاتحاد – چهارم جدول، حریف احتمالی سپاهان
الاتحاد تنها تیم عربستانی است که باید ابتدا در مرحله پلی آف با الوحدات اردن دیدار کند و در صورت پیروزی احتمالی در گروه اول این رقابت ها با سپاهان اصفهان قرار بگیرد. آنها در لیگ عربستان از وضعیت متعادلی برخوردارند و با ۹ بازی و ۱۷ امتیاز در رده چهارم جدول رده بندی قرار دارند، البته آنها در صورت پیروزی در بازی دهم خود می توانند به رده سوم نیز صعود کنند.

النصر – هفتم جدول، حریف ذوب آهن
النصر البته از وضعیت زیاد مساعدی در لیگ عربستان برخوردار نیست، آنها از ۹ بازی خود ۱۴ امتیاز کسب کرده اند و فعلا در رده هفتم جدول رده بندی قرار دارند، البته فعلا از آن جهت که النصری در پیروزی در بازی دهم خود می توانند به رده های چهارم، پنجم و یا ششم نیز صعود کنند.

الهلال – صدرنشین جدول، حریف تراکتورسازی
این تیم ریشه دار که عنوان پرافتخارترین تیم عربستانی را نیز یدک می کشد در حال حاضر صدرنشین لیگ عربستان محسوب می شود، الهلالی ها که امسال تیم قدرتمندی دارند فعلا با کسب ۲۴ امتیاز از ۹ بازی رده اولی لیگ عربستان را به نام خود زده است.

الاهلی – دوم جدول، حریف نفت
نفت تهران در صورت پیروزی در بازی پلی آف باید با تیم رده دومی لیگ عربستان در گروه چهارم این رقابت ها بجنگد، الاهلی این روزها با دریافت ۲۱ امتیاز از ۹ بازی در رده دوم لیگ عربستان قراردارد.

ازبکستان: لوکوموتیو، بنیادکار(در صورت پیروزی در پلی آف)، پاختارکور، نسف قاراشی
لوکوموتیو – دوم جدول، حریف سپاهان
تیم دوم جدول رده بندی لیگ ازبکستان که تنها با یک امتیاز اختلاف، سایه به سایه صدرنشین پیش می رود. آنها با توجه به اختلاف امتیاز کمی که دارند احتمال قهرمانی خود را در لیگ ازبکستان نیز می دهند، ۷۴ امتیاز از ۳۰ بازی، نتیجه عملکرد لوکوموتیو است.

بنیادکار – چهارم جدول، حریف احتمالی ذوب آهن
تنها تیم ازکستانی که باید پس از پیروزی در بازی پلی آف در مرحله گروهی حاضر شود و به همین منظور ابتاد باید با تیم الشباب امارات بازی کنند و سپس به این مرحله راه پیدا کنند. آنها در حال حاضر با کسب ۵۹ امتیاز از ۳۰ بازی در رده چهارم جدول لیگ ازبکستان حضور دارند و با توجه به اختلاف امتیاز با تیم های اول و دوم، در بهترین حالت می توانند عنوان سومی این لیگ را برای خود متصور شوند.

پاختاکور – صدرنشین جدول، حریف تراکتورسازی
دومین صدرنشینی که با تراکتورسازی ایران همگروه شده است، آنها توانسته اند از ۳۰ بازی خود ۷۵ امتیاز کسب کنند و عنوان اولی و یا دومی خود را حتمی کنند.

نسف قاراشی – سوم جدول، حریف نفت
این تیم نیز در صورت صعود احتمالی نفتی ها، حریف آنها در مرحله گروهی خواهد بود، نسف که توانست از ۳۰ بازی خود ۶۲ امتیاز کسب کند دررده سوم جدول حضور دارد و با توجه به احتمال کم حضورش در بین تیم های اول و دوم، در فکر تثبیت عنوان سومی خود است.

امارات: النصر، الشباب و الجریزه(در صورت پیروزی در پلی آف)، العین

النصر – سوم جدول، حریف سپاهان
آنها اکنون با کسب ۲۱ امتیاز از ۱۰ بازی در رده سوم جدول رده بندی لیگ امارات قرار دارند و یکی از سه تیم صدرنشین هستند که توانسته اند بیشتر از ۲۰ امتیاز کسب کنند.

الشباب – پنجم جدول، حریف احتمالی ذوب آهن
آنها یکی از دو تیم اماراتی برای حضور در پلی آف هستند و برای این منظور باید ابتدا به مصاف بنیادکار ازبکستان بروند و در صورت پیروزی با ذوبی ها هم گروه شوند، الشباب در حال حاضر با کسب ۱۶ امتیاز از ۱۰ بازی در رده پنجم جدول رده بندی لیگ امارات قرار دارد.

الجزیره – دهم جدول، حریف احتمالی تراکتورسازی
آنها را می توان یکی از برترین تیم هایی دانست که در این مسابقات می رود و به همین دلیل احتمال پیروزی شان در بازی پلی آف و در برابر السد قطر بسیار کم است، الجزیره اکنون با کسب ۱۱ امتیاز از ۱۰ بازی در رده دهم جدول لیگ امارات قرار دارد.

العین – صدرنشین جدول، حریف نفت
نفتی ها در صورت صعود باید با تیم صدرنشین لیگ امارات دیدار کنند، العین در حال حاضر با تمام ستاره هایش و با کسب ۲۵ امتیاز از ۱۰ صدرنشین لیگ امارات است و با توجه به عملکردش می توان آن را قهرمان احتمالی لیگ این کشور دانست.

قطر: لخویا، السد(در صورت پیروزی در پلی آف)، الجیش

لخویا – چهارم جدول، حریف سپاهان
آنها اکنون با کسب ۲۲ امتیاز از ۱۲ در رده چهارم جدول قرار گرفته اند، این تیم متمول که از بازیکنان بزرگی بهره می برد فعلا نتوانسته در لیگ ستارگان قطر به هدفی که می خواسته برسد و باید دید در لیگ قهرمانان چه می کند، تیمی که سال گذشته با پرسپولیسی ها هم گروه بود.

السد – پنجم جدول، حریف احتمالی تراکتورسازی
السدی ها نیز به همراه ژاوی و با یک بازی کمتر با کسب ۲۱ امتیاز در رده پنجم جدول رده بندی قطر حضور دارند و با پیروزی در بازی امروزشان می توانند تا رده دومی جدول بالا بیایند، آنها باید ابتدا در مرحله پلی آف بازی کنند و در صورت پیروزی احتمالی در برابر الجزیره امارات همگروه تبریزی ها شوند.

الجیش – دوم جدول، حریف نفت در پلی آف
بازی نماینده ایران با این تیم را می توان متفاوت از سایر بازی ها دانست چرا که نفتی ها باید در پلی آف با این تیم بجنگند و در صورت پیروزی هریک از تیم ها به مرحله گروهی راه پیدا کنند. آنها اکنون با کسب ۲۳ امتیاز از ۱۲ در رده دوم لیگ ستارگان قطر حضور دارند.

«
»

بدون نظر (اولین نظر را وارد کنید)