واکنش کاخ سفید به ادعای کره شمالی درباره در اختیار داشتن بمب هیدروژنی

واکنش کاخ سفید به ادعای کره شمالی درباره در اختیار داشتن بمب هیدروژنی

سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری روز پنجشنبه به ادعای رهبر کره شمالی مبنی بر اینکه این کشور بمب هیدروژنی در اختیار دارد، واکنش نشان داد.
«جاش ارنست»، سخنگوی کاخ سفید در صحت ادعای رهبر کره شمالی درباره اینکه این کشور بمب هیدوروژنی در اختیار دارد، ابراز تردید کرد.

«کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی روز چهارشنبه گفته بود کشورش قابلیت ساخت بمب هیدروژنی را دارد.

به نوشته «کی سی ان ای» خبرگزاری رسمی کره‌شمالی، رهبر این کشور ادامه داد «کره شمالی کشوری هسته‌ای، قوی و آماده برای استفاده انواع بمب‌های اتمی و هیدروژنی است در راستای دفاع از حاکمیتش است.»

کره شمالی پیش از این و بعد از بن‌بست گفت‌وگوهای ۶جانبه هسته‌ای سال ۲۰۰۸ تا کنون، ۳ آزمایش هسته‌ای انجام داده است.

در اختیار داشتن و قابلیت تولید انواع بمب‌های هسته‌ای برای کره‌شمالی، موجب نگرانی کشورهای منطقه بویژه کره‌جنوبی است.

سخنگوی کاخ سفید در ادامه درباره تیراندازی‌ها و خشونت‌های مسلحانه در آمریکا تأکید کرد وفور سلاح و آزادی حمل اسلحه به افزایش امنیت مردم آمریکا و کاهش تعداد مرگ و میرها منجر نخواهد شد.

وی درباره اعتراضات روزهای گذشته و درخواست آنها برای استعفای شهردار شیکاگو، پس از انتشار فیلم‌هایی از خشونت پلیس علیه سیاه‌پوستان گفت که بر عهده مردم است که در این باره تصمیم بگیرند.

پلیس شیکاگو چند روز پیش فیلم تکان‌دهنده‌ای منتشر کرد که در آن یک مامور سفیدپوست نوجوانی سیاهپوست را ۱۶ بار هدف شلیک گلوله قرار می‌دهد.

این فیلم که از طریق دوربین داخل خودرو ضبط و سه‌شنبه دو هفته گذشته منتشر شد صحنه‌ای را که لاکوان مک‌دونالد، نوجوان ۱۷ ساله در اکتبر ۲۰۱۴ به ضرب گلولۀ جیسون وندایک، افسر سفیدپوست پلیس از پای در می‌آید، نشان می‌دهد.

نتشار این فیلم به تظاهرات‌های گسترده علیه نژادپرستان در شهرهای مختلف آمریکا منجر شد.

پلیس شیکاگو همچنین دو روز پیش فیلمی دیگر منتشر کرد که خشونت مرگبار پلیس علیه یک زندانی سیاه‌پوست دیگر را نشان می‌دهد.

«
»

بدون نظر (اولین نظر را وارد کنید)