در عملیات ضدتروریستی روسیه تاکنون ۱۱ پالایشگاه داعش بمباران شدند

در عملیات ضدتروریستی روسیه تاکنون ۱۱ پالایشگاه داعش بمباران شدند

نیروی هوا ـ فضای روسیه طی دو ماه عملیات ضدتروریستی روسیه در سوریه ۱۱ مرکز پالایش و ۳۲مرکز نگهداری نفت تحت کنترل داعش را نابود کرده است.

رئیس اداره عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه در نشست خبری خود افزود: گروه تروریستی داعش از حداقل ۸۵۰۰ دستگاه کامیون تانکر در قاچاق نفت استفاده کرده و با آنها روزانه تا ۲۰۰ هزار بشکه نفت را حمل و نقل می کند.

وی با اشاره به همکاری ترکیه با داعش و خرید نفت قاچاق و مسروقه از سوریه گفت: ترکیه به هیچ صورت مانع قاچاق نفت توسط داعش نمی شود.

ژنرال ‘رودسکوی’ در ادامه با شرح فیلم درحال پخش که ورود بلامانع تانکرهای نفت داعش به خاک ترکیه را نشان می داد، به خبرنگاران گفت: مرز سوریه با ترکیه در این بخش تحت کنترل گروه های تروریستی مرتبط با ‘جبهه النصره’ است که هیچ مانعی برای ورود کامیون ها و تانکرهای نفت به خاک این کشور ایجاد نمی کنند.

وی گفت: صدها تانکر متعلق به داعش بدون انجام بازرسی از مرز ترکیه عبور می کنند.
مقام روس افزود: وزارت دفاع روسیه سه مسیر عمده را که گروه تروریستی داعش از طریق آنها نفت غیرقانونی را حمل می کرد، کشف کرده که همه به ترکیه منتهی می شود.

به گفته رییس اداره عملیات وزارت دفاع روسیه، مسیر غربی به مقصد بنادر ترکی واقع در کرانه دریای مدیترانه، مسیر شمالی به پالایشگاه قاچاقی پاتما و مسیر شرقی به پایگاه تخلیه و بارگیری در منطقه جزری ترکیه می رسد.

رودسکوی گفت: درآمد تروریست ها از محل قاچاق نفت از سوریه، در نتیجه عملیات نیروی هوا ـ فضای روسیه از ۳ میلیون دلار در روز به نصف (۵/۱) دلار کاهش یافته است.

ژنرال «میخائیل میزنتسف» رئیس مرکز ملی مدیریت دفاع روسیه نیز به خبرنگاران گفت: ترکیه طی مدت طولانی و منظم ؛ شبه نظامیان و تسلیحات مورد نیاز گروه های تروریستی را به سوریه می فرستد.

وی افزود: فقط طی یک هفته اخیر حدود ۲ هزار تروریست و ده ها تن مهمات به سوریه اعزام و ارسال شده است.در این بازه زمانی از طریق ترکیه دو هزار تروریست برای گروه های داعش و جبهه النصره اعزام و بیش از ۱۲۰ تن مهمات و تقریبا ۲۵۰ دستگاه انواع خودرو ارسال شده است و براساس اطلاعات موثق ، طرف ترک طی مدت طولانی و منظم چنین برنامه هایی را اجرا می کند.

وی ادامه داد: روسیه به ارائه اسناد موثق دال بر اقدامات غیرقانونی ترکیه علیه همسایگانش و سرقت منابع طبیعی آنها ادامه خواهد داد.

«
»

بدون نظر (اولین نظر را وارد کنید)