در هر ۱۲ ثانیه یک نفر قربانی جرائم سایبری

در هر ۱۲ ثانیه یک نفر قربانی جرائم سایبری

رئیس پلیس فتا/۱
در هر ۱۲ ثانیه یک نفر قربانی جرائم سایبری می‌شود

رئیس پلیس فتا با اشاره به اینکه در هر ۱۲ ثانیه یک نفر قربانی جرایم سایبری می‌شود، گفت: جرایم سایبری در سال ۲۰۱۳ حدود ۱۱۳ میلیارد دلار به طور مستقیم هزینه به جامعه جهانی تحمیل کرده است.
خبرگزاری فارس: در هر ۱۲ ثانیه یک نفر قربانی جرائم سایبری می‌شود

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، سردار هادیانفر رئیس پلیس فتا در مراسم افتتاحیه دومین کارگاه آموزش منطقه‌ای مبارزه با جرائم سایبری گفت: امروز فناوری اطلاعات و ارتباطات جامعه جهانی را به طور بنیادی دستخوش تغییر و تحول نموده و در پرتو آن شیوه و سبک زندگی انسانها و روابط اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی جوامع را تحت تاثیر خود قرار داده است.

وی افزود: سازمان ملل متحد به عنوان بزرگترین سازمان جهانی با درک صحیح از شرایط موجود در فضای سایبر در جهان اقدام به برگزاری نشست‌های تخصصی و فنی به منظور ایجاد وفاق و همدلی، شناخت فرصت‌ها، تهدیدات، جرایم سایبری، و تبادل اطلاعات و دانش بین کشورها می‌نماید که این کار در خور تحسین و جای تقدیر و تشکر را دارد.

رئیس پلیس فتا ادامه داد: خوشبختانه امروز همه ما به این درک رسیده‌ایم که مسائل مربوط به جرایم سایبری جهانی هستند و وقتی که یک جرمی در یک گوشه از جهان رخ می‌دهد می‌تواند تهدیدی برای سایر کشورها باشد.

هادیانفر اظهارداشت: باید به ابعاد بین‌المللی اینگونه جرائم توجه کرده زیرا امروز بیش از ۷۰ درصد پرونده‌های جرایم در کشورهای توسعه یافته و ۴۰ درصد جرایم در کشورهای در حال توسعه جنبه بین‌المللی و فراملی دارد و این موضوع ما را بر آن می‌دارد که به تبادل اطلاعات جرایم و مجرمین و دانش این فضا با یکدیگر بپردازیم چرا که این قبیل مسائل بر سرنوشت مشترک همه کشورهای جهان تاثیر می‌گذارد بویژه وقتی که ما در مورد جرم‌هایی صحبت می‌کنیم که دارای ابعاد بین‌المللی هستند.

وی بیان داشت: طبق آخرین آمار منتشر شده از سازمان اینترپل در هر ۱۲ ثانیه یک نفر قربانی جرایم سایبری می‌شود که این آمار رو به افزایش است، در سال ۲۰۱۳ جرایم سایبری در کل چیزی حدود ۱۱۳ میلیارد دلار به طور مستقیم هزینه به جامعه جهانی تحمیل کرده است و مجرمین توانسته‌اند در سال ۲۰۱۳ بیش از ۸۸ میلیارد دلار از این فضا برای خودشان درآمد کسب نمایند و جالب است در همین سال سازمان‌ها و شرکت‌ها به طور میانگین ۱۲۲ حمله سایبری موفق را تجربه کرده‌اند. همه این آمارها نشانگر اهمیت فضای سایبری است که مجرمین و گروه‌های سازمان یافته مشتاقانه به دنبال سوء استفاده از فرصتهای این فضا هستند حتی گروه‌های تروریستی که جزء منفورترین گروه‌های دنیا هستند از جذب، آموزش و بکارگیری نیرو و تبلیغ و غیره.

«
»

بدون نظر (اولین نظر را وارد کنید)