حمایت اکو از ایده مبارزه با جرایم سایبری

حمایت اکو از ایده مبارزه با جرایم سایبری

معاون دبیرکل اکو با اشاره به فعالیت این سازمان در زمینه‌های غیراقتصادی گفت:

سازمان اکو از ایده مبارزه با جرایم سایبری حمایت می‌کند. خبرگزاری فارس: اکو از ایده مبارزه با جرایم سایبری حمایت می‌کند

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، علوی معاون دبیرکل اکو در مراسم افتتاحیه دومین کارگاه آموزشی آموزش منطقه‌ای مبارزه با جرایم سایبری گفت:

این جلسه آموزشی شاهد دیگری از مزیتی است که اکو در منطقه ایجاد کرده است و سازمان یو ان او ای سی هم شریک اکو در این زمینه است.

وی با اشاره به جایگاه اکو در منطقه اظهار کرد: اکو در حقیقت یک وضعیت خاصی دارد که از ترکیه تا چین و کشورهای خلیج‌فارس تا اقیانوس هند را دربرمی‌گیرد، بنابراین، یک بلوک خاص به شمار می‌آید.

علوی افزود: کشورهای شامل اکو از لحاظ تعداد جمعیت یا بحث تجارت از هم بسیار متمایزند، به همین دلیل سازمان اکو توانسته تمایزات منطقه‌ای را در کنار هم جمع کند.

معاون دبیرکل اکو ادامه داد: کار این سازمان بیشتر اقتصادی است، اما در زمینه‌های بهداشت، حمل و نقل و کشاورزی هم فعالیت‌هایی داشته‌ایم و در حال حاضر ایده‌ای مبنی بر مبارزه با جرایم سایبری را در این سازمان ایجاد کرده‌ایم و با همکاری ایران آن را دنبال می‌کنیم.

وی به همکاری اکو با یو ان او ای سی اشاره کرد و گفت: ما از سالها پیش همکاریمان را با یو ان او ای سی در زمینه مبارزه با مواد مخدر و مبارزه با قاچاق کالا آغاز کرده‌ایم و در حال حاضر با مبارزه با جرایم سایبری همکاری‌مان را ادامه می‌دهیم و این بیانگر این است که به مسائل موضوعات غیراقتصادی هم توجه دارد.

علوی بیان داشت: همکاری و مشارکت برای مقابله با چالش‌های مهم و بزرگ از دیدگاه اکو یک مسئولیت جمعی است. ما به عنوان یک سازمان اقتصادی از ایده مبارزه با جرایم سایبری حمایت می‌کنیم

«
»

بدون نظر (اولین نظر را وارد کنید)