حادثه در ایام عید

حادثه در ایام عید

در ایام نوروز ساعت خوش فراوانی رخ می دهد.بسیاری از خانواده ها به شهر بازی می روند و به تفریح می پردازند .اما در یکی از حوادث نادر برای خانواده محمدی پور اتفاق ناخوشایندی رخ داد تا عید را برای این خانواده به عزا تبدیل کند. سقوط از چرخ و فلک و رخداد حادثه ای دردناک .با ما همراه باشید…
ساعت ۷ غروب بود که طیبه ۳۵ ساله و آرمین ۴ ساله به همراه دو دختر دایی خانواده سوار بر چرخ و فلک بزرگ پارک آزادی برازجان شدند. بچه‌ها هیجان زیادی داشتند اما هیچ کس تصور نمی‌کرد این آخرین خنده‌های طیبه و آخرین آغوش او برای پسرش باشد.همه سوار شده بودند و با روشن شدن دستگاه کابین‌های پلاستیکی به سمت بالا حرکت کرد. صدای خنده بچه‌ها به گوش می‌رسید که ناگهان در ارتفاع تقریب ۱۲ متری، کابین طیبه و پسرش تکان‌های عجیبی خورد و ناگهان از جا دررفت.صحنه وحشتناکی بود. خنده بر لبان همه خشک شده و جیغ و فریاد فضا را پر کرده بود.
مادر جوان که تلاش زیادی برای نجات پسر خردسالش داشت در زمان سقوط به میله‌ها برخورد کرد و با شدت زیادی به زمین افتاد و پسر کوچکش نیز چند متری آن طرف‌تر روی زمین خورد و از هوش رفت.
امدادگران پس از گزارش حادثه به محل رسیدند و مادر و کودک را به بیمارستان انتقال دادند. کودک خردسال که از ناحیه سر و صورت و دست و پا دچار شکستگی بود در بیمارستان و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد اما مادر جوان در اتاق CPR دوام نیاورد و از شدت جراحات جان باخت.
محمدعلی دهقان رئیس اورژانس دشتستان به خبرنگار شوک گفت: «گزارش این حادثه حدود ساعت ۱۹ و ۲۰ دقیقه به ما مخابره شد و یک آمبولانس را به محل اعزام کردیم. دو مجروح و بویژه زن جوان آسیب شدیدی داشتند و به همین خاطر طیبه ۳۵ ساله با وجود تلاش پزشکان در بیمارستان جان باخت. آرمین ۴ ساله نیز که ضریب هوشی‌اش بین ۱۵ تا ۱۰ در نوسان بود در بیمارستان بستری شد و پزشکان امید زیادی به زنده ماندن این کودک دارند.»
گفت‌وگو با برادر قربانی
مجید محمدی‌پور برادر طیبه که شاهد صحنه سقوط خواهر و خواهرزاده‌اش بود درحالی که بغض در گلویش موج می‌زد به خبرنگار شوک گفت: «صحنه وحشت‌آوری بود. خواهر و خواهرزاده‌ام داخل چرخ و فلک بودند و به بالا می‌رفتند. کابین از پایین تکان می‌خورد و من حس می‌کردم که هر لحظه احتمال سقوط وجود دارد. خواهر و خواهرزاده‌ام به بالاترین نقطه چرخ و فلک رسیده بودند و کابین‌ها در حال دور زدن بود که ناگهان تکان‌ها شدیدتر شد و چرخ و فلک قفل کرد و خواهر و خواهرزاده‌ام پایین افتادند.»
بنابر این گزارش، گمانه‌زنی درباره علت این حادثه در حالی ادامه دارد که منابع آگاه از غیرمجاز بودن فعالیت این مرکز تفریحی خبر داده‌اند.مهندس عبدالحمید کریم آزاد، معاون برنامه‌ریزی و عمرانی فرمانداری دشتستان در این باره به خبرنگار شوک گفت: شایعات درباره پلمب این مجموعه پیش از تعطیلات کذب است.این پارک در قراردادی سه ساله از سوی شهرداری به بخش خصوصی واگذار شده بود و با توجه به ایراداتی که داشت قرار بود پس از رفع عیوب مورد بازدید قرار گیرد که این روند مشمول زمان شد و مسئولان پارک به صورت غیرمجاز اقدام به فعالیت کردند.
مهندس کریم‌آزاد افزود: فرمانداری از ۱۸ دی ماه ۹۴ به همه شهرداری‌های تابعه نامه‌ای ارسال کرده و نسبت به استانداردسازی تجهیزات پارک‌ها تأکید کرده بود و این پارک نیز مشمول این نامه شده بود.
پس از این حادثه تلخ این پارک بازی پلمب شد و علت حادثه در دست بررسی قرار گرفته است. در حال حاضر موضوع از طریق استانداردسازی در حال بررسی است و هنوز نمی‌توان به طور دقیق درباره علت آن صحبت کرد. براساس اسناد موجود تجهیزات این پارک از روز ۲۹ تیرماه سال گذشته تا ۲۹ تیرماه امسال بیمه دارد و بررسی‌های کارشناسی در دستور کار است.گرچه همه ی این امور موجب بازگشتن این عزیز به خانواده اش نمی شود اما شاید کمی از میزان غم این خانواده بکاهد و مرهمی برا این داغ باشد.

«
»

بدون نظر (اولین نظر را وارد کنید)