این مواد غذایی را در فریزر نگهداری نکنید.

این مواد غذایی را در فریزر نگهداری نکنید.

نگهداری از هر مواد غذایی شیوه و روش خاص خودش را دارد. برخی از مواد غذایی را اگر داخل فریزر بگذارید ممکن است خاصیت اصلی خودش را از دست بدهد. در این مقاله لیستی از مواد غذایی که نباید درون فریزرنگهداری کنید را جمع آوری کرده ایم.

نگهداری مواد غذایی به روش و شیوه ای درست در حفظ سلامت و مواد مغذی موجود در آنها نقشی اساسی دارد که در این بخش به آن دسته از مواد غذایی که نگهداری آنها در فریزر ممنوع است اشاره می کنیم.

گوجه فرنگی را در فریزرنگهداری نکنید
گوجه فرنگی به عنوان منبع غنی ویتامین C از ارزش بالایی برخوردار است که اگر آن را در فریزرنگهداری شود دیگر از ویتامین C و لیکوپن موجود در آن که عاملی در پیشگیری از ابتلا به سرطان است خبری نخواهد بود.

سیر را در فریزرنگهداری نکنید
سیر بعد از قرار داده شدن در فریزر حالت سفتی و انسجام بافتهای خود را از دست می دهد . بهترین محیط برای نگهداری سیر محلی خشک و خنک است اما نه دمای بسیار پایین.

سیب زمینی را در فریزرنگهداری نکنید
نگهداری سیب زمینی در فریزر و دمای پایین آن را تبدیل به سیب زمینی بدون کیفیت مناسب برای مصرف می کند چرا که بهترین محل برای نگه داری سیب زمینی با توجه به حفظ خواص آن در محیط آشپزخانه اما با درجه حرارت مناسب که نباید گرم باشد.

پیاز را در فریزرنگهداری نکنید
بدترین ایده برای نگهداری، پیاز داخل فریزر است که آب میان بافتی آن لایه های پیاز را نرم و غیر قابل مصرف می کند.

نان را در فریزرنگهداری نکنید
فریزر شما نان را خشک کرده و اگر بیشتر از چند روز نان را در دمای فریزرنگهداری شود کیفیت مناسب برای مصرف را نخواهد داشت.

روغن زیتون را در فریزرنگهداری نکنید
شما باید روغن زیتون را در محیطی خشک و تاریک نگه داری کنید چرا که مکانیسم و طبیعت روغن زیتون این طور بهتر حفظ می شود.

عسل را در فریزرنگهداری نکنید
هیچ نیازی به حفظ و نگهداری عسل در فریزر وجود ندارد چرا که عسل ماده ای بسیار مقاوم در برابر فساد است و با قرار دادن عسل در فریزر آن را به حالتی کریستالی و ناخوشایند برای مصرف تبدیل می کنید.

«
»

بدون نظر (اولین نظر را وارد کنید)