بیماری گوارشی ناشی از مصرف تخم مرغ و گوشت نیم پز

بیماری گوارشی ناشی از مصرف تخم مرغ و گوشت نیم پز

مصرف تخم مرغ نیم پز و یا گوشت نیم پز می‌تواند باعث بروز بیماری گوارشی و اسهال در فرد شود.
رعایت بهداشت فردی نکته مهمی است که باید در پیشگیری از بیماری گوارشی بکار ببریم.

شستن دست‌ها با آب و صابون و ضد عفونی کردن میوه و سبزی‌ها قبل از مصرف، از مواردی به شمار می‌رود که رعایت کردن آن باعث کاهش بروز بیماری اسهال در فرد می‌شود.

با توجه به اینکه در بسیاری از موارد اسهال‌های عفونی از طریق گوشت و فرآورده‌های گوشتی منتقل می‌شود، رعایت بهداشت گوشت بویژه گوشت مرغ ضروری است.

خانم‌ها حتما باید نکاتی همچون شستن گوشت قبل از مصرف، جدا کردن گوشت‌های خام از پخته شده و سایر مواد غذایی پخته شده و همچنین جدا کردن مواد غذایی پخته شده با سایر مواد غذایی خام را مورد توجه قرار دهند.

مواد غذایی پخته شده را باید در یخچال نگهداری کرد و برای استفاده از مواد غذایی پخته شده که در بیرون از یخچال نگهداری می‌شوند قبل از استفاده باید غذا را گرم کرد.

بیماری‌ گوارشی در تابستان افزایش چشمگیری پیدا می‌کند که مهمترین دلیل آن دمای هواست.

دمای هوا به عوامل عفونی ایجاد کننده بیماری‌ گوارشی اجازه می‌دهد تکثیر مناسبت‌تری داشته باشند و در محیط خارج بیشتر رشد کنند.

همه عوامل ایجاد کننده بیماری‌ گوارشی، عفونی نیستند اما شایع‌ترین آنها، بیماری‌های عفونی است.

بیماری‌ گوارشی عفونی محصور و محدود به فصل تابستان نیستند و در سایر فصول نیز می توانند اتفاق بیافتند کما اینکه در بعضی از طیف‌ها و گروه‌های سنی مانند کودکان ممکن است در طول سال ۷ تا ۹ بار بیماری‌های عفونی را شاهد باشیم.

افزایش و ارتقاء سطح بهداشت جامعه باعث می‌شود که این بیماری‌ها نیز کاهش یابد.

اسهال عفونی، اسهال‌های حاد هستند که کمتر از ۱۴ روز طول می‌کشند و به دلیل عوامل عفونی شامل ویروس‌ها، باکتری‌ها، انگل‌ها و یا حتی بعضی از قارچ‌ها بروز می‌کنند.

وی احساس ضعف و بی حالی، خستگی و بدن درد را از علائم اولیه اسهال‌های عفونی عنوان کرد.

«
»

بدون نظر (اولین نظر را وارد کنید)