کوفته مرغ سوئدی

کوفته مرغ سوئدی

در این سری از آموزش غذا سراغ یک غذای فوق العاده خوش مزه رفتیم بنام کوفته مرغ سوئدی ،یک غذای لذیذ با ما همراه باشید
سینه مرغ کامل ۲ عدد
سیر ۲ حبه
پیاز ۱ عدد
تخم مرغ ۱ عدد
آرد سوخاری یا خرده نان ۱/۲ لیوان
جعفری خرد شده ۱ قاشق غذاخوری
سس سویا ۱ قاشق غذاخوری
آب مرغ ۱/۲ لیوان
آرد سفید ۳ قاشق غذاخوری
خامه ۲ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل مقدار لازم
طرز تهیه : سینه های مرغ ، پیاز و سیر را با هم چرخ کنید سپس داخل کاسه ای بریزید و پودر سوخاری ، سس سویا ، تخم مرغ ، نمک و فلفل اضافه کنید و خوب با هم این مواد را مخلوط نمایید.
پس از این که مایه گوشت یک دست شد جعفری خرد شده را اضافه کنید سپس با دست کوفتههایی به اندازه گردو بردارید و کف دست تان به صورت توپ شکل دهید ( سعی کنید تمام کوفته ها به یک اندازه باشند و یک هارمونی خاص به خود بگیرند ).
داخل ماهیتابه روغن بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید ، پس از اینکه روغن داغ شد کوفته ها را داخل روغن داغ بریزید ، در ظرف را بگذارید وحرارت را کم کنید و ۱۰ دقیقه اجازه دهید کوفته ها سرخ شوند.
پس از این که کوفته ها سرخ شدند انها را از ماهیتابه خارج کنید و کناری بگذارید سپس روغن و عصاره گوشت باقی مانده در ته ماهیتابه را با آب مرغ و آرد مخلوط کنید و حرارت را زیاد کنید تا سس غلیظ شود.
پس از اینکه سس غلیظ شد حرارت را کم کنید و خامه را اضافه و مخلوط کنید و در آخر نیز کوفته ها را به سس اضافه نمایید ، ۱۰ دقیقه بگذارید کوفته ها و سس باهم بجوشند و طعم مواد جذب هم شود سپس به همراه نان ، برنج یا اسپاگتی این کوفته های خوشمزه را
سرو کنید و نوش جان کنید در کنار خانواده از آن لذت ببرید

«
»

بدون نظر (اولین نظر را وارد کنید)