اینترنت با سرعت باور نکردنیه ۴۳ ترابایت در ثانیه!

اینترنت با سرعت باور نکردنیه ۴۳ ترابایت در ثانیه!

وایرلس ممکن است سریع باشد، اما فیبر نوری عالی مستقر شده، تصور ارتباطی با سرعت ۴۳ ترابایت در ثانیه است.

در حالیکه استفاده از LTE داده سریع در اکثر جاهای آمریکا و دیگر نقاط جهان لذتبخش است، حقیقت این است که تکنولوژی وایرلس محدودیت هایی ذاتی دارد که تاکنون راه حلی برای آن ها پیدا نشده است.
علم یقینا روشی خواهد یافت تا نه تنها پهنای باند بیشتر و گستره ای فراتر از طیف به وجود آورد بلکه راه حل هایی برای بهبود بخشیدن و سرعت دهی به این پوشش می یابد.
حتی با ایده هایی که به اجرا در آمده و ما در در آینده خود را جدای از مشکل داده و پوشش تصور می کنیم، حقیقت این است تا زمانیکه سیگنال به آنتن برخورد می کند، اشیا در دنیای “سیم کشی شده” خواهند بود. بالطبع، عوامل زیادی در سرعت داده ای که از آن لذت می بریم، از این بسترها تاثیر می پذیرند.
در مناطق روستایی، مدارات مهندسی شده، جهت فراهم آوردن پهنای باند لازم، بیشتر از مقدار نیاز توانایی دارند تا آنجا که کاربر را به سرعت انتقال داده چند صد مگابایت در ثانیه مجهز می کنند. در مناطق شهری، این اتصالات توسط فیبر نوری صورت می گیرد و داده ها را روی طول موج های مختلفی از نور انتقال می دهد (تعداد، شدت و رنگ). سرعت داده با مقیاس حامل نوری (OC) اندازه گیری می شود که با فاصله زیادی از مدارات سنتی پیشی گرفته است.
از آنجاییکه اتصال های سیگنال دیجیتال مهندسی شده تا حداکثر ۴۰۰ مگابایت در ثانیه می رسد، اتصال حاصل از فیبر های رایج غالبا با استفاده از حلقه و نقطه به نقطه هایSONET یا (Synchronous Optical Network = شبکه نوری همگام) ایجاد می شود که دارای ارتباطات ۴۸ OC یا بیشتر (۲٫۵ گیگابایت در ثانیه یا بیشتر).

فیبر نوری

اینترنت با سرعت باور نکردنیه 43 ترابایت در ثانیه!

اینترنت با سرعت باور نکردنیه ۴۳ ترابایت در ثانیه!

در پژوهش های کاربردی، فناوری نوری به سرعت داده ای دست می یابد که هر گونه تخیلی را فرو می نشاند. اخیرا در چین، شرکت پشتیبان این توزیع، ZTE و تلکام چین (China Telecom) قادر شدند یک اتصال بی اشکال ۱ ترابایت در ثانیه را به وسیله تک رشته فیبر با پوشش ۳۲۰۰ کیلومتربرای درست ۲۴ تولید کنند.

در عین حین، در دانشگاه فنی دانمارک (DTU)، تیمی از پژوهشگران توانستند با انتقال سیگنال ۴۳ ترابایت در ثانیه را با یک تک رشته فیبری و تنها با استفاده از یک انتقال دهنده رکورد شکنی کنند. برای اینکه موضوع را واضح تر کنیم باید بدانید که ۴۳ ترابایت در ثانیه ۴۳٫۰۰۰٫۰۰۰ مگابایت در ثانیه یا در واقع یک میلیون بار سریع تر از چیزی ست که هم اکنون در اتصالات خود از آن استفاده می کنیم. اگر هنوز معنای این سرعت را متوجه نشده اید، دانلود فیلم فول اچ دی مورد علاقه تان را در کمتر از یک میلی ثانیه تصور کنید. یک فایل ۱ گیگابایتی حدود ۰٫۲ میلی ثانیه زمان می خواهد.
این موفقیت دانشگاه فنی دانمارک کاملا دو برابر رکورد قبلی که ۲۶ ترابایت در ثانیه و توسط موسسه آلمانی کارلسروهه (Karlsruhe) ایجاد شده بود، نیست. فیبر استفاده شده در تحقیقات دانشگاه فنی دانمارک توسط NTT در ژاپن توسعه یافت. این بستر یک رشته از فیبر است، اما هر رشته دارای هفت “هسته” یا نخ است. دانشگاه فنی دانمارک از یک لیزر برای انتقال داده استفاده کرد، و تمام هفت هسته این فیبر “چند هسته ای” ، وام دار چنین سرعت های دنباله داری است.
این مسئله برای کابران نهایی مثل ما به چه معناست؟ در آینده نزدیک هیچ معنایی ندارد، اما کاربردهای صنعتی با توسعه فناوری، مقرون به صرفه تر خواهد شد. انتظار می رود در آینده قسمت “سیم کشی شده” منزل، با فناوری بی سیم برای مصرف کننده ها توسعه یابد.

«
»

بدون نظر (اولین نظر را وارد کنید)