پورتال چیست وچه کاربردی دارد؟

پورتال چیست وچه کاربردی دارد؟

نام پورتال ها رازیادشنیده ایم، اماشایدبرای برخی ازما این سوال پیش آمده باشدکه واقعا یک پورتال چیست؟ چه ویژگی هاوخصوصیاتی دارد؟ و چه تفاوتی با یک وب سایت دارد؟ ترجمه کلمه Portal به فارسی در فرهنگهای لغت “دریچه”،”درگاه” و “مدخل” ذکرشده اما کلمه پورتال درتکنولوژی اطلاعات معنی متفاوتی دارد. اگر بخواهیم ساده بگوییم، پورتال صفحه وب واسطی است که امکان دسترسی آسان را به هر چیزی که کاربر ، برای انجام وظیفه یا خواسته اش نیاز داردبدون توجه به اینکه محل فیزیکی آن کجاست،فراهم می کند. به بیان دیگر پورتال “درگاهی” است به دنیایی مجازی که کاربر می تواند از طریق امکانات فراهم شده درآن، تمامی نیازهای خود را براورده کند. نیازهایی مانندجستجو و یا خرید(مثلا یک کتاب)، دسترسی به حساب بانکی، افزایش و کاهش اعتباریک حساب اعتباری و یا به روز رسانی اطلاعات سخت افزاری از محل کار، پورتال همه چیز را از طریق درگاهی واحد برای کاربر خود فراهم می سازد.
ویژگیهای اصلی یک پورتال عبارت اند از:
تجمع اطلاعات
هدف داربودن اطلاعات
در دسترس بودن اطلاعات
دریچه ورودمنحصر به فرد
یک پورتال نیز مانند یک کامپیوتر خانگی، اطلاعات و خدمات گوناگونی رادر یک صفحه وب واحد و به صورتی سازگار و خوش ترکیب در دسترس می گذارد. گاهی به این صفحه web top هم گفته می شود. پورتال می تواندنقطه شروع یا صفحه اولیه مشخصی داشته باشد که کاربران در زمان اتصال به وب آن را مشاهده کنند. اگر چه بر خلاف صفحه کامپیوتر، پورتال می تواند ازطریق مجموعه وسیع دستگاههایی که قابلیت اتصال به وب در آنها پیش بینی شده (از جمله تلفن های موبایل) مورداستفاده قرار گیرد.
هر چند شباهت ظاهری فراوانی میان یک وبسایت و یک پورتال وجود دارد به گونه ای که در نگاه اول تفاوت محسوسی میان آن دو مشاهده نمی شود اما این دو کاملاازیکدیگر متفاوت اند.سوال اینجاست که به طور مشخص تفاوت آن دو در چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت ویژگیهای زیر در یک پورتال آن را از یک وبسایت متمایز می کند:
درگاه ورود منفردی که ازطریق آن می توان به مجموعه منابع مرتبط با پورتال دست یافت.
نمایش هدفدار اطلاعات بااستفاده از تجربیات کاربر.
دسترسی تقسیم بندی شده به انواع داده و اطلاعات گروه بندی شده.
در اختیار گذاشتن امکان ارتباط وهمکاری میان تمامی کاربران و استفاده کنندگان پورتال.
امکان پیوستن به نرم افزارها وسیستم های نرم افزاری که گردش کاری مشخص و تعریف شده ای دارند.
تاریخچه پورتال
اگر در دنیای کامپیوتر به عقب بازگردیم، زمانی را خواهیم یافت که در آن سیستم های نرم افزاری به گونه ای متحول شدندکه دیگرلازم نبود برای کار با یک برنامه، برنامه های دیگر بسته شوند، یعنی می توانستیم همزمان از چند برنامه کاربردی استفاده کنیم بدون آنکه بامشکلی مواجه شویم.امکانی که قبل از آن وجودنداشت. تاریخچه پورتالها از همان زمان آغاز شد و نسلهای تکامل یافته آنها یکی پس ازدیگری پابه عرصه دنیای اطلاعات گذاشتند.
نسل اول:
اولین پورتالها، که از آنها تحت عنوان نسل اول نام برده می شود،برفراهم نمودن محتویات ایستا،مستندات و هم چنین خوراک های اطلاعاتی زنده در صفحات وب مبتنی بودند. مثال های نمونه این نسل سایت های yahoo یا Excite است. این پورتالها در محیطی به هم پیوسته، اهداف مشابهی را دنبال کرده و صفحه واسط مشخص ومنحصر به فردی رابرای دستیابی به مجموعه اطلاعات توزیع شده در سراسر شرکت یا سازمان خود، در اختیار کاربر می گذاشتند. این اطلاعات معمولا شامل اخبارشرکت، شرایط و فرم های استخدام،اطلاعاتی مربوط به کارکنان و چگونگی ارتباط با آنها، مستندات رسمی و سیاست های اعلام شده شرکت و هم چنین لینک های ارتباطی مفید بود.
نسل دوم :
نسل دوم پورتالهابراطلاعات مشخص تر و نرم افزارها متمرکز بودند. در اساس شباهت زیادی به خصوص در زمینه فراهم آوردن اطلاعات با نسل اول داشتندبااین همه تفاوت مهمی نیز وجود داشت: این پورتالهای امکان همکاری کاربران را در محیطی به هم پیوسته فراهم می کردند و همین امکان، نقطه تمایز آنهابانسل پیشین محسوب می شد.
پورتالهای نسل دوم قابلیت همکاری متقابل رادرادارات مجازی برای تیم های کاری و به منظور انجام وظایفشان فراهم می ساختند. نسل دوم پورتال ها سرویس های متعددی داشتند که ازجمله آنها می توان به سرویس های مدیریت محتوی ( سازمان دهی و مدیریت اطلاعات مرتبط ) و سرویس های همکاری (که به کاربران امکان می داد با یکدیگر گپ زده و برای یکدیگر ایمیل فرستاده وقرارملاقات تنظیم کنند) اشاره کرد. در این پورتال ها قابلیت تعریف گروه های کاربری نیزفراهم آمده بود. به بیان دیگر این پورتال ها سازو کار همکاری داخلی رادریک سازمان فراهم می ساختند.
نسل سوم:
نسل سوم باهدف ایجاد فضای مجازی تجارت الکترونیک (E-Business ) بوجود آمد. پورتال های نسل سوم به عنوان واسط ارتباطی کارمندان، تهیه کنندگان، تولید کنندگان ومشتریان قلمداد می شوند. ویژگی فوق العاده این پورتال ها امکان مرتبط شدن نرم افزارهای مستقر در سرورهای مختلف است. به بیان دیگر، این پورتال ها نقطه به هم پیوستن محتویات و برنامه های کاربردی مستقردرسرورهای مختلف بطور همزمان و با استفاده از همکاری سرویسهای خدماتی آنان اند. به علاوه امکان دسترسی به محتویات و امکانات سیستم های مختلف راازطریق ابزارها و تجهیزات متنوع، بسته به نیاز کاربر امکان پذیر می کنند.این گروه پورتال ها مجموعه قابل توجه و ارزشمندی ازاطلاعات، مستندات، امکانات و قابلیتهای نرم افزارهای مرتبط را از طریق درگاه واحدی برای کاربرفراهم می کنند.
بعلاوه، این پورتالها به صورتی خودکارو بر اساس نقش کاربران هدفمند شده و ویژگی هایی خاص آنها می یابند. به بیان دیگر،نحوه نمایش، محتوی و امکانات در دسترس،بسته به نقش تعریف شده برای کاربر به گونه ای منحصر به فرد و خاص وی در اختیار او قرار می گیرد. کلیدتوسعه آینده این نسل از پورتال ها،ایجاد چهارچوب های کاری باز ( ازقبل تعریف نشده ) برای سرویس های عمومی خواهدبود.

«
»

بدون نظر (اولین نظر را وارد کنید)